Uzależnienia

Skorzystaj z pomocy terapeuty od uzależnień. Skonsultuj się z psychologiem! 

Uzależnienie to poważne zaburzenie psychiczne i fizyczne, którego nie można bagatelizować. Nawet pozornie niegroźny nałóg z czasem i pod wpływem różnych czynników może przerodzić się w silną potrzebę stałego przyjmowania środka czy wykonywania czynności. Mylnie odbieramy to jako coś, co przynosi przyjemność i ukojenie, w rzeczywistości powoli będzie to doprowadzać do destabilizacji życia uzależnionej osoby i jej otoczenia. Pogarsza się zdrowie, relacje z otoczeniem, pojawiają się problemy w pracy, a co za tym idzie kłopoty finansowe, często także problemy z prawem. 

Jeżeli czujesz, że Twój nałóg wymyka się spod kontroli lub bliska Ci osoba zatraca się w uzależnieniu, nie czekaj i skontaktuj się z psychologiem od uzależnień. Leczenie uzależnień to trudna droga i konieczne jest wsparcie terapeuty i jego fachowa wiedza.

Z racji dostępności, a także społecznego przyzwolenia najbardziej narażeni jesteśmy na uzależnienie od nikotyny i alkoholu. Uzależnienie od alkoholu szybko powoduje negatywne konsekwencje zdrowotne. Chory przechodzi przez kolejne fazy, w których problem narasta, a organizm jest w coraz gorszym stanie. Dlatego ważne jest, żeby pomoc dla osoby uzależnionej od alkoholu pojawiła się jak najwcześniej. Terapia alkoholowa to proces, który:

  • Uświadomi uzależnionej osobie chorobę, konsekwencje zdrowotne i społeczne,
  • Pomoże zmienić nawyki, wdrożyć nowe prawidłowe reakcje i zachowania,
  • Ułatwi zrozumienie i uporządkowanie życia. 

Terapia to najlepszy sposób, żeby skutecznie poradzić sobie z każdym uzależnieniem. Przyczyny uzależnień są różne i różne są same uzależnienia (pracoholizm, uzależnienie od narkotyków, uzależnienie od seksu i inne). Główne sygnały, które świadczą o postępującej chorobie, na które należy zwrócić uwagę to:

  • Nawykowe wykonywanie czynności, coraz większy przymus i częstotliwość tych zachowań,
  • Brak kontroli,
  • Pogarszające się relacje z otoczeniem,
  • Pogarszające się zdrowie i niepokojące objawy fizyczne i psychiczne,
  • Pojawiający się zespół abstynencji.

W leczeniu uzależnień równie ważna jak terapia chorego jest terapia dla współuzależnionych. Choroba dotyka także otoczenie i najlepsze efekty terapii występują wtedy, gdy zmiana zachodzi też wśród najbliższych. Zapewnia to potrzebne zrozumienie, wsparcie i odpowiednie warunki do leczenia. Mental Cure zapewnia terapię dla współuzależnionych w formie online. Konsekwencja i ciągłość są kluczowymi elementami terapii, a formuła online zapewnia zachowanie tych warunków niezależnie od sytuacji.

Terapia online

Wybierz termin spotkania


Zobacz wszystkie