Uzależnienia

Skorzystaj z pomocy terapeuty od uzależnień. Skonsultuj się z psychologiem od uzależnień.

Uzależnienie to poważne zaburzenie psychiczne i fizyczne, którego nie można bagatelizować. Nawet pozornie niegroźny nałóg z czasem i pod wpływem różnych czynników może przerodzić się w silną potrzebę stałego przyjmowania środka uzależniającego (może nim być substancja lub czynność). Mylnie odbierana jako coś, co przynosi przyjemność i ukojenie, w rzeczywistości powoli będzie doprowadzać do destabilizacji życia uzależnionej osoby i jej otoczenia. Pogarsza się zdrowie, relacje z otoczeniem, problemy w pracy, a co za tym idzie kłopoty finansowe, często także problemy z prawem.

Jeżeli czujesz, że Twój nałóg wymyka się spod kontroli, jeżeli widzisz, że bliska Ci osoba zatraca się w uzależnieniu, nie czekaj i skontaktuj się z psychologiem od uzależnień. Leczenie uzależnień to trudna droga i konieczne jest wsparcie terapeuty uzależnień i jego fachowa wiedza.

Najlepsze rozwiązanie to terapia alkoholowa. Profesjonalna pomoc dla alkoholika jest niezbędna w procesie leczenia.

Z racji dostępności, a także społecznego przyzwolenia najbardziej narażeni jesteśmy na uzależnienie od nikotyny i alkoholu. Uzależnienie od alkoholu szybko powoduje negatywne konsekwencje zdrowotne. Chory przechodzi przez kolejne fazy, w których problem narasta, a organizm jest w coraz gorszym stanie. Dlatego ważne jest, żeby pomoc dla alkoholika pojawiła się jak najwcześniej. Terapia alkoholowa to proces, który:

  • Uświadomi uzależnionemu jego chorobę i jakie ma ona konsekwencje dla jego zdrowia i życia społecznego.
  • Pomoże zmienić nawyki, wdrożyć nowe prawidłowe reakcje i zachowania.
  • Pomoże zrozumieć i uporządkować życie.

Oprócz terapii alkoholowej w Warszawie prowadzimy terapię narkotykową.

Stacjonarne spotkania na terapii alkoholowej prowadzimy w Warszawie. Terapia to najlepszy sposób, żeby skutecznie poradzić sobie z każdym uzależnieniem. Prowadzimy także terapię dla uzależnionych od narkotyków. Przyczyny uzależnień są różne i różne są same uzależnienia (pracoholizm, uzależnienie od seksu, zakupoholizm, uzależnienie od internetu). Główne sygnały, które świadczą o postępującej chorobie, na które należy zwrócić uwagę to:

  • Nawykowe wykonywanie czynności i coraz większy przymus i częstotliwość tych zachowań.
  • Brak kontroli.
  • Pogarszające się relacje z otoczeniem.
  • Pogarszające się zdrowie i niepokojące objawy fizyczne i psychiczne.
  • Pojawiający się zespół abstynencji.

W kryzysowych sytuacjach proponujemy terapeutę uzależnień online. Prowadzimy także terapie dla współuzależnionych online.

W leczeniu uzależnień równie ważna jak terapia chorego jest terapia dla współuzależnionych. Choroba bowiem dotyka otoczenie i najlepsze efekty terapii są wtedy, gdy zmiana zachodzi także wśród najbliższych. Zapewnia to potrzebne zrozumienie, wsparcie i odpowiednie warunki do leczenia. MentalCure oprócz terapii stacjonarnej zapewnia także terapię online w tym dla współuzależnionych. W leczeniu bowiem ważna jest konsekwencja i ciągłość, którą spotkania online zapewniają niezależnie od sytuacji.

Terapia online

Wybierz termin spotkania


Zobacz wszystkie