Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach (TSR)

Potrzebujesz szybkich rezultatów? Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach jest właśnie dla Ciebie. Poznaj Solution Focused Brief Therapy.

Czujesz, że potrzebujesz zmiany, wsparcia w skomplikowanej sytuacji, która niekorzystnie wpływa na twoje życie prywatne bądź zawodowe?  Pomóc może krótkoterminowa terapia skoncentrowana na rozwiązaniach. Nurt Solution Focused Brief Therapy został stworzony na bazie klasycznych terapii, ale z zupełnie innym podejściem do pacjenta. To lata badań i poszukiwań przyjaznej i nowatorskiej metody wsparcia. Od ponad 30 lat terapeuci w Polsce pracują w tym nurcie, pomagając swoim klientom w codziennych trudnościach. W Przestrzeni Pomocy również możesz rozpocząć pracę tą metodą. Dowiedz się więcej o jej założeniach. Nasi specjaliści pomogą ci podjąć decyzję, czy będzie ona dla ciebie najlepszym wyborem.

Terapia TSR – czego możesz się spodziewać podczas jej trwania i po zakończeniu?

Terapia TSR (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach) daje przede wszystkim wsparcie. Terapeuta jest osobą, która motywuje Cię do samodzielnego rozwiązania sytuacji. Dlaczego? Ponieważ jesteś do tego najbardziej kompetentną osobą. Masz do tego wiedzę i zdolności tylko jeszcze o tym nie wiesz. Zaletą tego nurtu jest wskazanie ścieżki do zmiany i rozwoju. Bo zmiana jest dobra i konieczna. Od czego zacząć i jak poznać właściwy kierunek? W tym pomoże Ci terapia TSR. Szybko zobaczysz jej efekty. Zbudujesz w sobie pewność, że w przyszłości, tak jak i teraz poradzisz sobie ze wszystkim. Każdy z nas jest inny, emocje odczuwa w inny sposób, konkretne sytuacje widzi trochę inaczej i różnie na nie reaguje. To właśnie Twoja siła. TSR to terapia, która skupia się na tym, jak bardzo wyjątkowym jesteś człowiekiem.

Sprawdź, czy założenia TSR rezonują właśnie z Tobą? Dla kogo terapia TSR będzie najlepszym wyborem?

Założenia TSR są bardzo proste, dlatego przekonują wielu pacjentów do skorzystania z terapii. W końcu każdemu z nas zależy na jak najszybszym rozwiązaniu trudnej sytuacji niezależnie jaka jest. Tarapia TSR pozwala zrozumieć, że:

  • Zawsze jest wyjście z sytuacji, a Ty potrafisz je znaleźć na kilka różnych sposobów, jeśli tylko spojrzysz z odpowiedniej perspektywy.
  • To, co wydaje Ci się problemem, w rzeczywistości może wcale nim nie jest.
  • Powinieneś unikać tego, co Ci szkodzi i skupić się na tym, co jest dla Ciebie dobre.

Dla kogo terapia TSR będzie wsparciem? Stosowana jest w niezależnie od wieku. Od dziecka potrzebujemy motywacji i uświadomienia sobie, że posiadamy mnóstwo zalet i mocnych stron, które pozwolą nam działać. Zmagamy się z trudnościami w związku, w rodzinie, w pracy, życiu osobistym. Uzależnienia, traumy, lęki, niska samoocena, trudne relacje z otoczeniem potrzebują natychmiastowych rozwiązań, które oferuje terapia TSR.

Terapia TSR wspiera w podejmowaniu działań. Terapia online jest bardzo efektywna

Podstawą komunikacji klient – terapeuta jest rozmowa, dlatego tak dobrze sprawdza się ta metoda w pracy online. Dzięki temu absolutnie każdy może z niej skorzystać niezależnie od miejsca zamieszkania. W Przestrzeni Pomocy właśnie na tym najbardziej nam zależy, żeby każdy kto czuje, że potrzebuje wsparcia i pomocy mógł z niej jak najszybciej skorzystać. Dlatego zakres obszarów oraz metod, w których działają nasi eksperci jest tak szeroki. Skorzystaj z pomocy, której potrzebujesz.

Terapia online

Wybierz termin spotkania


Zobacz wszystkie