Terapia psychodynamiczna

Terapia psychodynamiczna pozwoli dotrzeć do źródła Twoich problemów, nawet jeżeli borykasz się z wieloma zaburzeniami. Skuteczna metoda psychodynamiczna – terapia poparta badaniami

Terapia psychodynamicznaMetoda psychodynamiczna to terapia, w której zadaniem terapeuty jest słuchać, co mówisz, jak mówisz i o czym mówisz. Co czujesz, co myślisz i co ci się wydaje. O czym marzysz, czego się boisz, jak postrzegasz świat i to, co się wydarza w Twoim życiu. Podczas terapii masz (i będziesz) czuć się bezpiecznie. W ten sposób terapeuta pomoże Ci dotrzeć do sedna Twoich problemów. Pomoże je zrozumieć, wyciągnąć wnioski, skłoni do przemyśleń, a to złoży się na Twoją nową umiejętność – radzenia sobie z dotychczasowymi schematami myślowymi i ich zmianę. Tak właśnie działa terapia psychodynamiczna.


Terapię psychodynamiczą dzielimy na etapy. Jak wygląda terapia psychodynamiczna online

Jedną z zasad tej metody jest możliwość utrzymywania kontaktu wzrokowego między terapeutą i pacjentem. To sprawia, że buduje się między Wami więź pozwalająca Ci na większą swobodę mówienia o sobie i lepsze zrozumienie pomiędzy Wami. Terapia psychodynamiczna online jest prowadzona podczas rozmów video, podczas których widzicie swoje zachowania, naturalne odruchy. To bardzo wiele wnosi w prawidłowy jej przebieg i stwarza poczucie bycia razem tu i teraz.

Terapia psychodynamiczna podzielona jest na etapy. Pierwsze spotkanie to konsultacje podczas których terapeuta ustala:

  • nad jaką trudnością będziecie pracować podczas sesji,
  • od czego zacząć, jeżeli zaburzeń jest więcej,
  • sprawdzicie, czy chcecie i możecie ze sobą współpracować,
  • terapeuta może Cię skierować do specjalisty z innej dziedziny, zanim podejmiecie wspólną pracę,
  • wybierze najlepszą dla Ciebie formę terapii.

Kolejnym etapem są regularne sesje (minimum raz w tygodniu) ustalone w zależności od rodzaju terapii krótko lub długoterminowej. Planowane zakończenie będzie poprzedzone podsumowaniem, żebyś był w pełni świadomy swoich umiejętności w radzeniu sobie z codziennością.

Terapia psychodynamiczna – dla kogo jest zalecana? Komu pomoże krótkoterminowa terapia psychodynamiczna?

Terapia psychodynamiczna pozwala ustalić zależności przyczynowo-skutkowe zachowań, dlatego polecana jest w bardzo wielu zaburzeniach, także, gdy współistnieją ze sobą. Możesz jednocześnie pracować nad wieloma aspektami swoich trudności. Dla kogo zalecana jest terapia psychodynamiczna? Jeżeli cierpisz na:

  • zaburzenia osobowości,
  • zaburzenia lękowe,
  • zaburzenia depresyjne,
  • masz problem z poczuciem własnej wartości,
  • walczysz z nałogiem (po wcześniejszej terapii uzależnień).

Dzięki niej zrozumiesz mechanizmy powstawania zachowań, nauczysz się je kontrolować, reagować na kryzysy i samodzielnie radzić sobie z trudnościami po zakończeniu terapii.

Przygotuj się, że krótkoterminowa terapia psychodynamiczna będzie trwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Szybko zauważysz jej efekty. Możesz spodziewać się najróżniejszych emocji i wszystkie będą jak najbardziej naturalne i potrzebne w przebiegu leczenia.

Umów się na konsultację i zdecyduj na terapię psychodynamiczna w Przestrzeni Pomocy

Proponujemy Ci połączenie klasycznej psychoanalizy połączonej z najnowszą wiedzą na temat złożonej psychiki człowieka i terapii poznawczo-behawioralnej. Terapia psychodynamiczna to udowodniona naukowo skuteczność w walce z trapiącymi ludzkość zaburzeniami i chorobami psychicznymi. Teraz może pomóc właśnie Tobie.

Terapia online

Wybierz termin spotkania


Zobacz wszystkie