Stres, Relaksacja online

Odczuwanie stresu w życiu to coś zupełnie normalnego. Problem zaczyna się dopiero wtedy gdy nie umiemy tego stresu rozładować. Może to mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, funkcjonowania i nastroju. Stres wiąże się zarówno ze zmianami fizjologicznymi organizmu, jak i zmianami w psychicznym funkcjonowaniu człowieka. Jego konsekwencje zależą od wielu czynników, przede wszystkim od tych, które wpływają na efektywność tzw. umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Stres przejawia się w np. w nerwowości, ciągłej irytacji lub ekscytacji, natrętnym myśleniu o własnej pracy lub sprawach do rozwiązania, niecierpliwości, drażliwości, szukaniu nieustannego zajęcia, niezdolności do odpoczynku i odprężenia się. Nagłe wybuchy gniewu lub płaczu czy też reakcje somatyczne jak np: płytki przerywany sen, kłopoty z zaśnięciem, nieregularna praca serca, wzrost napięcia mięśni, bóle i kłucia w klatce piersiowej, zaburzenia trawienia, brak apetytu lub nadmierny apetyt, bóle głowy, kręgosłupa i inne, to inne charakterystyczne symptomy stresu. 

Sesje nauki radzenia sobie ze stresem dają możliwość nabycia umiejętności, które pozwalają zapanować nad sobą w obliczu sytuacji, które są dla nas trudne i budzą w nas lęk czy inne negatywne emocje. 

Czasami wydaje nam się że dobrze sobie z nim radzimy, a ciało mówi coś innego. Nie oszukujmy się!

Terapia online

Wybierz termin spotkania


Zobacz wszystkie