Konsultacje rodzicielskie online

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka, niestety czasami swoimi działaniami powodujemy odwrotny skutek i zamiast dobrego wychowania prowadzimy do niepożądanych zachowań. Rodzice często zupełnie nieświadome budują złe nawyki u dziecka. Ma to wpływ na jego późniejsze samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie. Jeśli chcesz nauczyć się więcej o sobie jako rodzicu, dowiedzieć się jak wpływają na dziecko Twoje zachowania, zmodyfikować je tak, aby uzyskać efekt korzystny dla dziecka i całej rodziny, dobrym pomysłem jest spotkanie z psychologiem na konsultacji rodzicielskiej. Chcemy Cię wspierać w najtrudniejszym zadaniu, jakim jest wychowanie dziecka.

Najczęstsze błędy wychowawcze:

  • rozpieszczanie dziecka, pozbawianie samodzielności, brak zakazów, wyręczanie we wszystkim. Wmawianie dziecku, że jest najpiękniejsze i najmądrzejsze ze wszystkich rówieśników, przekarmianie słodyczami, przesadnie dogadzanie jest drogą do wychowania niezdarnego, niesamodzielnego człowieka z zaburzonym poczuciem własnej wartości, który ostatecznie ponosi konsekwencje rodzicielskich błędów wychowawczych.
  • brak konsekwencji w stawianych wymaganiach. Rodzice raz pozwalają na różne swawole, innym razem za te same czyny stosują surowe kary. Budzi się wówczas poczucie niesprawiedliwości, nie wiadomo, za co jest kara. Dziecko nie zna zasad i reguł, więc nie wie jak postępować, nigdy nie ma pewności czy robi dobrze, czy źle.
  • liberalizm, kiedy dziećmi nikt się nie zajmuje, nie interesuje. Taka wychowawcza beztroska występuje najczęściej w tych rodzinach, w których rodzice pochłonięci są karierą zawodową lub prowadzą taki tryb życia, który utrudnia funkcjonowanie rodziny
  • w rodzinie obowiązują niezłomne zasady, rygorystyczny tryb życia oraz surowe poglądy na świat. Życie składa się z przymusu, rutyny, dokładnie uregulowanych sytuacji i kontrolowanych znajomości. Nie ma miejsca na radość, niespodzianki i spontaniczność. Rygoryzm upokarza i wywołuje cierpienie.
  • perfekcjonizm rzadko uważa się za symptom nieprawidłowości, niemniej jednak jest on częstą przyczyną problemów rodzinnych. Rodzic - perfekcjonista komunikuje innym swoje zasady i wymagania takimi metodami, jak: reprymendy, karcenie, gniewanie się, przeszywające spojrzenia itd. Wszystko to oznacza: „wciąż jeszcze nie jest dobrze”. W życiu codziennym kieruje się słowami: musisz, powinieneś, nie wolno. Słowa te to narzędzia służące do wywoływania poczucia winy i osłabiania ambicji.
  • milczenie, gdzie rozmowy mogą odbywać się wyłącznie we własnych czterech ścianach. Dzieciom nie wolno nikogo prosić o pomoc ani się zwierzać.

Popełnianie tego typu błędów przez rodziców jest całkiem naturalne. Podczas konsultacji rodzicielskich online powiemy Ci jak ich unikać. Zwrócimy Twoją uwagę, które zachowania są szkodliwe i podpowiemy, jak je wyeliminować. Czasem wystarczy je sobie uświadomić i poznać ich szkodliwość, żeby pozbyć się złych nawyków raz na zawsze.

Zapisz się na konsultacje dla rodziców

Niezależnie od wieku dziecka konsultacje psychologiczne dla rodziców są ogromnym wsparciem. Na różnych etapach rozwoju nasze dzieci niezmiennie potrzebują uwagi i bliskości rodziców. Pozostawione same sobie czują się samotne. Zbyt wiele wolności pozbawia ich poczucia bezpieczeństwa. Jeżeli obawiasz się, że dajesz swojemu dziecku zbyt mało, porozmawiaj z nami na konsultacjach dla rodziców. Nauczymy Cię jak budować potrzebną wam więź i jak powinny wyglądać prawidłowe relacje w rodzinie.

Emocje, które są nieodłączną częścią życia, często utrudniają jasny osąd i przekaz. Podczas konsultacji psychologicznych dla rodziców pokazujemy, jak radzić sobie z własnymi emocjami i emocjami dziecka. To pozwoli lepiej zrozumieć siebie nawzajem i traktować swoje uczucia z szacunkiem.

Trudności wychowawcze można pokonać. Pogubiłeś się w różnych metodach wychowawczych? Nie wiesz jak się zachować wobec coraz większych trudności, jakie przejawia twoje dziecko? Martwią cię agresywne zachowania, kłótnie?  Porozmawiaj z nami na konsultacjach dla rodziców i dowiedz się, jak prawidłowo reagować, żeby nie zaogniać sytuacji i pomóc dziecku z problemem.

A może w życiu waszej rodziny pojawiły się poważne zmiany? Rozstanie rodziców to decyzja, która ma bardzo istotny wpływ na całą rodzinę. Najczęściej pojawia się pytanie jak wytłumaczyć dziecku rozstanie rodziców, tak, żeby w żaden sposób nie czuło się za to odpowiedzialne, ale wsparte i zaopiekowane. W sytuacjach takich jak rozwód rodziców, choroba, śmierć, narodziny młodszego rodzeństwa warto wspomóc się wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem. Uczymy tego na konsultacjach dla rodziców. 

Rodzicielstwo bliskości, które tak bardzo wspiera rozwój naszych dzieci nie musi być trudne. W Mental Cure pomożemy ci rozwinąć potrzebne do tego kompetencje.

Terapia online

Wybierz termin spotkania


Zobacz wszystkie