Konsultacje rodzicielskie online lub stacjonarnie w Warszawie

Psycholog posiadający specjalizacje w danym zakresie: 

Konsultacje rodzicielskie

 

Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka niestety czasami swoim zachowaniem powodujemy odwrotny skutek, i zamiast dobrego wychowania prowadzimy do niepożądanych zachowań. Jeśli chciałabyś nauczyć się więcej o sobie jako rodzicu, dowiedzieć się jak wpływają na dziecko Twoje zachowania i zmodyfikować je tak, aby uzyskać spodziewany efekt, który będzie korzystny dla dziecka i całej rodziny, może dobrym pomysłem byłoby odbyć spotkanie z psychologiem na konsultacji rodzicielskiej.

Najczęstsze błędy wychowawcze:

  • rozpieszczanie dziecka, pozbawianie samodzielności, wyręczanie we wszystkim, nawet samoobsłudze. Wmawia się dziecku, że jest ono najpiękniejsze i najmądrzejsze ze wszystkich rówieśników, przekarmia się je słodyczami, dogadza i rośnie taki niezdarny człowiek, który w końcu ponosi konsekwencje rodzicielskich błędów wychowawczych.
  • brak konsekwencji w stawianych wymaganiach. Rodzice raz pozwalają na różne swawole, innym razem za te same czyny stosują surowe kary. Budzi się wówczas poczucie niesprawiedliwości, nie wiadomo, za co otrzyma się karę.
  • liberalizm, kiedy dziećmi nikt się nie zajmuje, nie interesuje. Taka wychowawcza beztroska występuje najczęściej w tych rodzinach, w których oboje rodzice pochłonięci są karierą zawodową lub prowadzą niewłaściwy tryb życia.
  • rygoryzm upokarza i wywołuje cierpienie. W nieprawidłowej rodzinie obowiązują niezłomne zasady, rygorystyczny tryb życia oraz taki sam system poglądów na świat. Życie składa się z przymusu, rutyny, dokładnie uregulowanych sytuacji, kontrolowanych znajomości i fałszywych sądów. Radość, niespodzianki i spontaniczność nie mają prawa zaistnieć.
  • perfekcjonizm rzadko uważa się za symptom nieprawidłowości, niemniej jednak jest on częstą przyczyną problemów rodzinnych. Rodzic - perfekcjonista komunikuje innym swoje zasady i wymagania takimi metodami, jak: reprymendy i karcenie, gniewanie, przeszywające spojrzenia itd. Wszystko to oznacza: „wciąż jeszcze nie jest dobrze”. W życiu codziennym kieruje się słowami: musisz, powinieneś, nie wolno. Słowa te to narzędzia służące do wzmagania poczucia winy i osłabiania ambicji.
  • milczenie, gdzie rozmowy nie mogą odbywać się poza obrębem własnych czterech ścian. Dzieciom nie wolno nikogo prosić o pomoc ani się zwierzać.

Chcemy Cię wspierać w najtrudniejszym zadaniu, jakim jest wychowanie dziecka. Zachowanie rodziców często zupełnie nieświadome buduje złe nawyki u dziecka. Ma to wpływ na jego późniejsze samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie.

  • Najczęściej rozpieszczamy swoje dzieci, niczego im nie zabraniając i wykonując wszystko za nich.To prowadzi do braku samodzielności i zaburzonego poczucia własnej wartości.
  • W naszych zachowaniach często brak konsekwencji, dziecko nie zna zasad i reguł i nie wie, jak się dostosować. Nigdy nie ma pewności czy robi dobrze, czy źle.

Popełnianie tego typu błędów przez rodziców jest całkiem naturalne. Podczas konsultacji rodzicielskich online powiemy Ci jak ich unikać. Zwrócimy Twoją uwagę, które zachowania są szkodliwe i podpowiemy, jak je wyeliminować. Czasem wystarczy je sobie uświadomić i poznać ich szkodliwość, żeby pozbyć się złych nawyków raz na zawsze. Jeżeli pragniecie bezpośredniego kontaktu z naszymi psychologami i terapeutami zapraszamy na stacjonarne konsultacje rodzicielskie w Warszawie.

Zapisz się na konsultacje dla rodziców

Niezależnie od wieku dziecka konsultacje psychologiczne dla rodziców są ogromnym wsparciem. Na różnych etapach rozwoju nasze dzieci niezmiennie potrzebują uwagi swoich rodziców i ich bliskości. Pozostawione same sobie czują się samotne. Zbyt wiele wolności pozbawia ich poczucia bezpieczeństwa. Jeżeli obawiasz się, że dajesz swojemu dziecku zbyt mało, porozmawiaj z nami na konsultacjach dla rodziców. Nauczymy Cię jak budować potrzebną wam więź i jak powinny wyglądać prawidłowe relacje w rodzinie.

Emocje, które są nieodłączną częścią życia, często utrudniają jasny osąd i przekaz. Podczas konsultacji psychologicznych dla rodziców pokazujemy, jak radzić sobie z własnymi emocjami i emocjami dziecka. To pozwoli lepiej zrozumieć siebie nawzajem i traktować swoje uczucia z szacunkiem.

Trudności wychowawcze można pokonać

Wesprzemy Cię w tym podczas konsultacji pedagogicznych dla rodziców. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie na konsultacjach wychowawczych dla rodziców. Pogubiłeś się w różnych metodach wychowawczych, nie wiesz, jak się zachować wobec coraz większych trudności, jakie przejawia twoje dziecko? Martwią cię agresywne zachowania, kłótnie. Porozmawiaj z nami na konsultacjach pedagogicznych dla rodziców i dowiedz się, jak prawidłowo reagować, żeby nie zaogniać sytuacji i pomóc dziecku z problemem.

Może w życiu waszej rodziny pojawiły się ważne zmiany, które mogą negatywnie wpłynąć na stan psychiczny i emocjonalny dziecka? W sytuacjach takich jak rozwód rodziców, choroba, śmierć, narodziny młodszego rodzeństwa warto wspomóc się wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem. Uczymy tego na konsultacjach wychowawczych dla rodziców.

Konsultacje rodzicielskie to ogromne wsparcie dla twojej rodziny

Rodzicielstwo bliskości, które tak bardzo wspiera rozwój naszych dzieci nie musi być trudne. Pomożemy ci rozwinąć potrzebne do tego kompetencje. Dzięki wzajemnej współpracy na konsultacjach rodzicielskich Przestrzeni Pomocy staniesz się świadomym rodzicem, który sprawnie omija trudności na wyboistej drodze rodzicielstwa.

Terapia online

Wybierz termin spotkania


Zobacz wszystkie