Blog

Jak zadbać o siebie i swoją psychikę? 28.02.2022

Zdrowie psychiczne nie jest nam dane raz na zawsze. Tak samo, jak o zdrowie całego ciała powinniśmy dbać o psychikę. Zwłaszcza że ciało i umysł są ze sobą misternie połączone. Zły stan psychiczny bardzo szybko odczujemy w całym ciele. Reagować i szwankować będą kolejne narządy i układy. Silna psychika wspomaga codzienne funkcjonowanie. Przeciwdziała powstawaniu wielu chorób, pomaga w powrocie do zdrowia, wpływa na podejmowane decyzje, a więc przekłada się na jakość życia. Jak osiągnąć taki dobrostan psychiczny?

Czytaj więcej

Jak sprawdzić, czy Twoje dziecko ma zaburzenia odżywiania 18.01.2022

Jedzenie ma nam zapewnić energię do życia. Żeby funkcjonować, ciało potrzebuje wartościowego paliwa. Ale jedzenie to także przyjemność. Smakowanie, wąchanie, oglądanie. Większość z nas właśnie tak pochodzi do posiłków. Mniej lub bardziej celebrowany rytuał, konieczny, żeby żyć, który jednocześnie może być przyjemny. Kiedy jedzenie i wygląd stają się najważniejszą kwestią w codziennym życiu, pojawia się problem. Zaburzenia odżywiania są niebezpieczne w każdym wieku, bo nieleczone mogą prowadzić do wielu chorób, nawet śmierci.

Czytaj więcej

Jak tworzyć i dbać o dobre relacje z bliskimi? 03.01.2022

Nikt z nas nie żyje w próżni. Na szczęście otaczają nas ludzie. Tworzymy płytkie relacje z kimś, kogo często spotykamy jak pracownik pobliskiego sklepu, sąsiad, znajomy, współpracownik. Najważniejsze są jednak te głębokie, które najczęściej tworzą się na linii rodzice-dzieci, bliższa i dalsza rodzina oraz przyjaciele.

Czytaj więcej
Terapia online

Wybierz termin spotkania


Zobacz wszystkie