Blog

Rodzaje terapii psychologicznych i pedagogicznych 23.08.2022

Już starożytni myśliciele jak Hipokrates mówili o powiązaniu tego, co myślimy z tym, co dzieje się w naszym ciele. Przez wieki jednak choroby psychiczne były traktowane jako opętanie i raczej wyganiało się złe duchy obrzędami, niż próbowało zrozumieć przyczynę ich powstania. Dopiero wiek XIX i rozwijająca wiedza na temat funkcjonowania naszego ciała i poszczególnych narządów (w tym mózgu) pozwoliła na rozwój psychologii i psychoterapii w takiej formie, która może pomóc człowiekowi z „chorą duszą”.

Czytaj więcej

Niskie poczucie własnej wartości - skąd się bierze i jak z tym walczyć? 30.07.2022

To, co o sobie myślimy, jak się postrzegamy, rzutuje na nasze decyzje osobiste i zawodowe. Zaburzone poczucie własnej wartości sprawia kłopoty niezależnie, w którą stronę przechyli się szala. Zbytnia pewność siebie może zostać uznana za arogancję. Zbyt małe poczucie własnej wartości nie pozwala rozwinąć skrzydeł, podcina je już na starcie.

Czytaj więcej

Objawy uzależnienia od komputera i gier. Fazy i terapia. 25.06.2022

Nowe technologie oprócz niewątpliwych korzyści przynoszą nam także zagrożenia wynikające z nieumiejętnego z nich korzystania. Jednym z nich jest uzależnienie od komputera, na którym wielu z nas pracuje w ciągu dnia, uczy się i zwyczajnie nie ma możliwości, by od tej technologii uciec.

Czytaj więcej
Terapia online

Wybierz termin spotkania


Zobacz wszystkie